Autyzm - Forum

Forum

Strona główna forum
Zostań specjalistą w zakresie terapii rozwojowej opartej na relacjach
iwona: Zostań specjalistą w zakresie terapii rozwojowej opartej na relacjach
17-04-2012 18:54
Growth trought Play System- podejście oparte na relacjach w pracy z dzieckiem autystycznym innowacyjne metody
21-23 wrzesień 2012 Łódz

Fundacja Zrozumieć Autyzm we współpracy z instytutem RelateToAutism zaprasza wszystkie osoby pracujące z dziećmi autystycznymi( studentów , pedagogów terapeutów, logopedów…..) do wzięcia udziału w pierwszym w Polsce programie szkoleniowym

Stopień 1– Praca z dzieckiem autystycznym w Systemie Growth Through Play

Profesjonalny cykl szkoleń dla terapeutów dający potężne narzędzia do pracy z dziećmi z autyzmem i pokrewnymi zaburzeniami.
Jeżeli chcesz:

poznać techniki pracy z dzieckiem oparte na badaniach naukowych i aktualnym rozumieniu autyzmu
nauczyć się jak efektywnie wykorzystać je w swojej pracy i jakie metody zastosować w przypadku konkretnych deficytów u dziecka
uzyskać praktyczne wsparcie w swojej pracy oraz tworzyć programy społeczno-komunikacyjne poprzez wykorzystanie narzędzi internetowych i bezpośredniej obserwacji
popracować nad własnym samopoczuciem, zachowaniem energii, kreatywności i wciąż nowych inspiracji do pracy
to szkolenie jest dla Ciebie !

Uczyć możemy się jedynie w relacjach z innymi.

Grow Through Play System to program wspierania rozwoju oparty na relacjach, koncentrujący się na podstawowej kwestii dotyczącej autyzmu- problemach w nawiązywaniu kontaktów społecznych. Program czerpie z aktualnych badań dotyczących autyzmu oraz z wypróbowanych i sprawdzonych metod pracy z dzieckiem autystycznym w oparciu o złożenia psychologii rozwojowej.

Indywidualny styl interakcji podstawą rozwoju.

Plan pracy terapeutycznej oparty jest na szczegółowej i wnikliwej ocenie poziomu rozwoju społeczno-komunikacyjnego. Taka diagnoza pozwala zastosować odpowiedni styl interakcji w kontakcie z dzieckiem aby jak najefektywniej pracować nad zaburzoną sferą.
Styl responsywny – podążający( czuły i wrażliwy). To sposób pracy uznający wyjątkowość dziecka i jego zainteresowania. Terapeuci prowadzą tak dziecko aby stało się równoprawnym partnerem relacji. Jako dorośli partnerzy interakcji tworzą balans w relacji z dzieckiem w którym aktywne są dwie strony podejmując wysiłek utrzymania relacji z drugą osobą. Styl ten opiera się na angażowaniu dziecka w działania emocjonalnie pozytywne wokół jego zainteresowań.

Niezsynchronizowany mózg.

Sposób, w jaki dziecko przetwarza informacje sensoryczne ma fundamentalne znaczenie dla jego procesu uczenia się. Techniki systemu Growth throught Play mają na celu poprawę łączności globalnej w mózgu oraz synchronizację półkul poprzez nacisk na intensywne, interaktywne ćwiczenia angażujące wiele zmysłów. System ten pomaga rodzicom i terapeutom określić jakie kluczowe etapy rozwojowe dziecko opuściło, by następnie móc wykonywać odpowiednie, zindywidualizowane ćwiczenia, które pomogą mu wypełnić tę lukę. Dzięki temu dziecko ma możliwość przyswajania i rozwijania nowych umiejętności.

re: Zostań specjalistą w zakresie terapii rozwojowej opartej na relacjach autor: WSEIiI
23-07-2012 14:09
#1
Szanowni Państwo,
omówienie sposobów wczesnego wykrywania zaburzeń autystycznych, zaprezentowanie współczesnych metod diagnostyki autyzmu i metod terapii w odniesieniu do dzieci z różnymi zaburzeniami spektrum autyzmu oraz możliwości ich prowadzenia w indywidualnym postępowaniu, jak i w edukacji - będą głównym celem II Ogólnopolskiego Forum Autyzmu organizowanego 29 września 2012 roku przez Wyższą Szkołę Edukacji Integracyjnej i Interkulturowej w Poznaniu. Podczas forum poruszone zostaną również kwestie terapii neurobiologicznej dla dzieci z autyzmem i zagrożonych tą chorobą czy wpływu diety i leczenia na skuteczność terapii. Będzie też mowa o wyzwaniach stojących przed szkołami i przedszkolami, związanych z organizacją procesu edukacyjnego dla dzieci autystycznych. Uczestnicy konferencji pochylą się także nad zagadnieniami dotyczącymi potrzeb rodzin wychowujących dzieci autystyczne.
Konferencja odbędzie się w Poznaniu w Domu Aukcyjnym Adam’s przy ul. J. Matejki 62. Szczegółowe informacje oraz warunki uczestnictwa dostępne są na stronie internetowej WSEIiI: www.wseiii.pl.
Zapraszamy,
Zespół WSEIiI
Dodaj odpowiedź
Imię *
E-mail *
Odpowiedź
*
Przepisz kod
* - pola wymagane